Згідно з листом Міністерства соціальної політики України №459/5/95-16 від 02.03.2016р. 19.12.2015р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.10.2015р. №1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення від температури зовнішнього повітря», якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630

Змінами визначено механізм нарахування споживачам (у яких відсутні будинкові та квартирні приладі обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків діючих тарифів н а послуги з централізованого опалення.

Таким чином, розмір плати за послугу з централізованого опалення для споживачів (у яких відсутні будинкові прилади обліку теплової енергії) буде різним кожного місяця та залежатиме безпосередньо від температури зовнішнього повітря (чим тепліший місяць, тим менша плата з послугу у розрахунковому місяці і навпаки).

Змінами передбачено, що виконавці послуг за підсумками опалювального періоду подають інформацію щодо перерахунків розміру плати за послугу централізованого опалення структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій. Тобто перерахунок субсидій буде проводитись після закінчення опалювального періоду та отримання інформації від виконавців послуг.

Що стосується пільг, то програмним забезпеченням ЄДАРП передбачена можливість завантаження тарифу, зазначеного у формі «2-пільга», і звіряння цим тарифом.

Управління соціального захисту населення відшкодовує надавачам послуг витрати за надані пільги з оплати централізованого опалення за тарифом розрахованим відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630.