Держенергонагляд інформує:

 

 

Сирість, протяги, а також цвіль у квартирі, великі рахунки за послуги опалення змушують замислюватися про те, як усунути причину стрімкої втрати тепла у вашому помешканні. Утеплення стін – це вирішення проблеми.

Спробуємо з’ясувати – які методи утеплення є найбільш ефективними та беспечними.

Статистика тепловтрат будівлі:

·       30-40% тепла йде через стіни;

·       10-15% - через вікна;

·       15-20% - через дах;

Внутрішнє утеплення:

 

Плюси

Мінуси

кімната швидше нагрівається

зменшує внутрішній розмір приміщення

можна виконати разом із внутрішнім ремонтом

складна для виконання технологія для уникнення конденсату

можна зробити самому

 

стіна повністю промерзає спричини того, що теплоізоляція не дає їй нагріватися від внутрішнього тепла, що зменшує термін експлуатації зовнішніх будинкових стін.

  Зовнішнє утеплення:

Плюси

Мінуси

довше зберігає тепло (приміщення лишається теплим)         

довше прогрівається

стабільна температура

неможливо здійснити власними силами в багатоповерхових будинках

вирішення проблеми герметизації швів у панельних будинках

 «клаптикове утеплення», а саме утеплення однієї або декількох  квартир, а не всього будинка, що приводить до  активного руйнування стіни на стику утепленого та неутепленого фасаду, що відбувається  через різницю температур та конденсацію вологи.

збільшує термін служби стін, оскільки створює шар захисту від дії зовнішніх факторів

 

Варто замислитися про вибір матеріалів. Наведемо приклади найбільш популярних матеріалів та методів утеплення:

Мінеральна вата – не підходить для внутрішнього утеплення, її мікрочастинки можуть виділятися в повітря та провокувати ряд захворювань. Нестійка до вологи, але практично не горить. Виконати утеплення може лише професіонал. Має гарні паропроникні властивості, що для утеплення квартири може бути як плюсом, так і мінусом.

Пінопласт – перевага пінопласту в його ціні і добрій теплопровідності, також він стійкий до впливу вологості. Але головний його недолік – горючість та відносна недовговічність. Також гризуни можуть облаштовувати собі нори в ізоляції.

Пінополістирол – для внутрішнього утеплення один з найкращих матеріалів. З мінусів – низька звукоізоляція. Може також застосовуватись і в зовнішньому утепленні.

Пінополіуретан – легкий у виконанні матеріал, він спінюється під час нанесення на поверхню і не потребує каркасних конструкцій, а саме зводяться до мінімуму містки холоду (зазвичай, це металеві кріплення каркасу до стін). Виконання робіт можливе лише професіоналами з відповідним обладнанням.

Вирішивши утеплити стіни, важливо знати, що обробці повинні піддаватися саме зовнішні стіни. Утеплення стін зсередини призведе до того, що утеплювач припинить доступ тепла до самої поверхні стіни. Точка роси переміститься в бік приміщення, що спричинить за собою утворення конденсату і вологості. Це призведе до появи грибка, так згубно впливає на організм людини. Найбільш ефективним є утеплення ззовні всіх стін багатоквартирного будинку.

Отже, навіщо потрібно утеплювати стіни будинку?

1. Фінансова економія. Взимку зменшення витрат на опалення, а влітку – на кондиціонування.

2. Збільшення строку служби будинку. Мінімізація впливу негативних факторів навколишнього середовища, таких, як перепади температур, вологість, вітер, сонячне випромінювання, сприяє кращому збереженню стін і довговічності будинку.

3. Покращена шумоізоляція будинку.

4. Усунення грибку і плісняви стін. Точка роси переноситься на шар утеплювача, таким чином стіни будинку залишаються сухими.

5. Покращення естетичного вигляду фасаду. Зараз існує чимало варіантів облицювання і оздоблення фасаду. Навіть найпростіший з них освіжить і вдихне нове життя у ваш будинок.